Konkurs poświęcony losom zesłańców Sybiru rozstrzygnięty!

5 listopada bieżącego roku, w Sali Kolumnowej Urzędu Marszałkowskiego w Zielonej Górze, odbyło się podsumowanie VI już edycji konkursu poświęconego zesłańcom Sybiru, organizowanego przez Związek Sybiraków i Ośrodek Doskonalenia Nauczycieli pod patronatem Marszałek Województwa Lubuskiego, pani Elżbiety Anny Polak.
Zadaniem uczniów szkół podstawowych, gimnazjalnych i ponadgimnazjalnych było zgłębienie tematu dotyczącego edukacji podczas zesłania. W ten sposób powstały prace plastyczne, opowiadania z elementami opisu przeżyć wewnętrznych i prezentacje multimedialne. Do konkursu zgłosiło się w tym roku aż 185 uczniów z 37 szkół.
Wśród nagrodzonych znalazł się uczeń naszej szkoły – Radosław Lacelt z klasy IIID, który zajął III miejsce. Jego opiekunem była pani Katarzyna Brandyk, nauczycielka języka polskiego.
Serdecznie gratulujemy!
Recommended Posts

STYPENDIUM SPORTOWE PREZYDENTA MIASTA ZIELONA GÓRA
24 czerwca, 2026

Finał Ogólnopolskiej Licealiady w Piłce Ręcznej Chłopców
17 czerwca, 2026

SUKCES NA PRZEGLADZIE TEATRALNYM!
1 czerwca, 2026




