Stanisława Wyspiańskiego 21
tel (68) 451 20 50
fax (68) 451 20 51

Internetowy Konkurs Matematyczny MATMIX.pl

W grudniu ruszyła VI edycja Internetowego Konkursu Matematycznego MATMIX.pl, którego organizatorem jest XL Liceum Ogólnokształcące z Oddziałami Dwujęzycznymi im. S. Żeromskiego w Warszawie. W tym roku konkurs uzyskał patronat honorowy Ministra Edukacji Narodowej. Do wygrania są, między innymi, trzy iPhony 7 ufundowane przez Avivę oraz kalkulatory graficzne CASIO ufundowane przez firmę ZIBI.

Konkurs matematyczny składa się z dwóch etapów. Pierwszy odbywa się za pośrednictwem strony internetowej konkursu www.matmix.pl, a drugi ? finał ? odbywa się w XL LO w Warszawie. W pierwszym etapie uczniowie, po wcześniejszym zarejestrowaniu i zalogowaniu, udzielają na stronie internetowej konkursu odpowiedzi na pojawiające się raz w tygodniu zestawy zadań testowych.

Internetowy Konkurs Matematyczny MATMIX.pl to jeden z nielicznych, bezpłatnych, ogólnopolskich konkursów, skierowanych do tak wielu uczniów. Konkurs daje możliwość pogłębienia wiedzy i porównania się z innymi uczniami z całej Polski. Może w nim wystartować praktycznie każdy.

Szczegółowe informacje na temat VI edycji można uzyskać u swoich nauczycieli matematyki oraz znaleźć na stronie konkursu matematycznego www.matmix.pl.

Organizator konkursu: Danuta Zarzycka, XL LO z O.D. im. S. Żeromskiego w Warszawie

Patronat honorowy: Organizator: Sponsor główny: Sponsor:

zespół nauczycieli matematyki